26 Nisan 2024, 06:39:40

Haberler:

Forumumuzda paylaşılan Rar / Zip dosyalarının şifresi Linkleri görebilmeniz için izniniz yok! Üye olun veya Giriş yapın dur.

Servisinizde Kullandığınız Ölçü Aleti (Öneri ve Şikayet)

Başlatan X, 18 Mayıs 2022, 17:34:41

« önceki - sonraki »

X

Takdir edersiniz ki piyasada onlarca marka yüzlerce model ölçü aleti var , hepsini test etme şansımız elbette ki yok. Sizler servisinizde kullandığınız ölçü aleti markasını modelini, kullanırken farkettiğiniz avantajlarını ve dezavantajlarını paylaşırsanız, yeni servis kuracak ustalarımıza secimlerinde fayda sağlamış olacaksınız. Şimdiden teşekkür eder , iyi forumlar dilerim.

Ben başlayayım.

Yaklasık 4 senedir FLUKE 179 kullanıcısıyım (ilk üretim sarı ısık olan model).

Öncesinde Unit 139C modelini kullanıyordum gayet memnundum, malum Fluke iyi marka bi hevesle aldım (o zamanlar fiyatları 1000 tl civarıydı.) şuana kadar bir problem yaşamadım gayet kullanışlı he o parayı hakeder mi bence etmez .(9000-10.000TL) arasında satılıyor şuan.

Bu fiyatlara bunu almak çok sağlıklı görünmüyor alternatif olarak bir çok marka model tercih edilebilir.
Forum kuralları gereği belirli süreler içerisinde aktif olmayan üyelerin foruma erişimi engellenecektir.

Linkleri görebilmeniz için izniniz yok! Üye olun veya Giriş yapın

asliyucegsm

s.a
1:dijital oiçü aleti
UNI-T UT 61E+ True Rms Dijital Multimetre 1000v Ac/Dc 20a Ac/Dc
ATÖIYE olmazsa olmazı analog ğlçü aleti
2:proskit ölçü aleti
asliyuce elektronik notebook bga chipset tamiri ve dijital oto elektronik tamiri

shocan

vc97 ve aneng q1
aslında bir tane yeter ama prob değiştirmemek için böyle yapıyorum :)

bekirsalman

Yaklaşık 12 yıldır FLUKE 179 kullanıyorum
ek olarak owon ds7102e skop e ca620t kompenant tester
mobiltek bilgi işlem
eski masterofelectronic ve bios rework admini

Karagücük Elektronik

Fluke bütçem yetmedi ustalarım ama askerde bakım bölüğünde anakart tamiri yaparken led trafoları falan arızaya düşüyordu onların kartları arıza yapıyordu bir tane vardı fluke çok hoştu. Terhis olup eve gelip kendi ölçü aletimi kullanmak kötü hissettirmişti önceden unit vardı elimde şu an Pro'sKit MT-1236 kullanıyorum biraz farklı ama iş görüyor
Sınıf Öğretmenliği mezunu aynı zamanda bilgisayar, cep telefonu ve diğer elektronik kart tamiri yapmaktayım. Hala öğrenmeye açım.

teknoturk78

4 tane flukem var 2 tanesi 87-2 modeli yıllardır ucuz aldım bozuldu ucuz aldım bozuldu baktım böyle olmayacak sonuçta bundan ekmek yiyoruz bende fluke aldım bu işte adamalr çok iyi  dışarı servise gittiğimdede ucuz ölçü aletlerin götürüyorum bazen unutup kaybediyorum

slymncbn1

UNI-T UT123 modelini kullanıyorum uygun fiyatli. Dezavantaji yada benim sevmedigim yönü pili bitmesin diye kendini kapatıyor belli bir süre sonra.

Karagücük Elektronik

Linkleri görebilmeniz için izniniz yok! Üye olun veya Giriş yapınTakdir edersiniz ki piyasada onlarca marka yüzlerce model ölçü aleti var , hepsini test etme şansımız elbette ki yok. Sizler servisinizde kullandığınız ölçü aleti markasını modelini, kullanırken farkettiğiniz avantajlarını ve dezavantajlarını paylaşırsanız, yeni servis kuracak ustalarımıza secimlerinde fayda sağlamış olacaksınız. Şimdiden teşekkür eder , iyi forumlar dilerim.

Ben başlayayım.

Yaklasık 4 senedir FLUKE 179 kullanıcısıyım (ilk üretim sarı ısık olan model).

Öncesinde Unit 139C modelini kullanıyordum gayet memnundum, malum Fluke iyi marka bi hevesle aldım (o zamanlar fiyatları 1000 tl civarıydı.) şuana kadar bir problem yaşamadım gayet kullanışlı he o parayı hakeder mi bence etmez .(9000-10.000TL) arasında satılıyor şuan.

Bu fiyatlara bunu almak çok sağlıklı görünmüyor alternatif olarak bir çok marka model tercih edilebilir.

artık benimde yeni bir ölçü aleti ihtiyacım var max 2 bin civarında bişe arıyorum üste çıkamam :)
Sınıf Öğretmenliği mezunu aynı zamanda bilgisayar, cep telefonu ve diğer elektronik kart tamiri yapmaktayım. Hala öğrenmeye açım.

sakroda

Açıkcası çok güzel bir konu ben de fiyat performans bir şey bakıyorum. Mesela bilmediğimden soruyorum arkadaşlar..Bir kapasitör var ve benim bu kapasitörü ölçmem gerek ve bu kısa devreli bir kapasitör o yüzden neye göre değiştirmem gerek şimdi? Aynısını nasıl alacağım kısa devreli bir kapasitörü nasıl baz alabilirim. Bunu ölçebilecek bir alet var mı mesela? Teşekkürler..