28 Mart 2024, 18:31:19

Haberler:

Forumumuzda paylaşılan Rar / Zip dosyalarının şifresi Linkleri görebilmeniz için izniniz yok! Üye olun veya Giriş yapın dur.

DA0R53MB6E1 Sürekli reset sorunu

Başlatan smlkc, 01 Mayıs 2022, 18:53:22

« önceki - sonraki »

smlkc

01 Mayıs 2022, 18:53:22 Son düzenlenme: 01 Mayıs 2022, 18:58:29 smlkc
İyi çalışmalar arkadaşlar.

DA0R53MB6E1 anakart AMD A4-4300M APU işlemcili sürekli reset halinde ve görüntü yok. Bios programlandı, besleme bobinlerinin hepsi aktif, FCH (GÜNEY) chip değiştirildi, RAM değiştirildi, İşlemci denendi, Bios(Flash Entegre) değiştirilerek programlandı, Power Good voltajlarının hepsi kontrol edildi, UMA yapıldı, Ses kartı - Ethernet - Kart okuyucu sökülerek denendi ancak sonuç yine aynı. İki adet video paylaştım sorun ile ilgili aklına başka birşey gelen fikri olan var mı?

Linkleri görebilmeniz için izniniz yok! Üye olun veya Giriş yapın

Teknikbursa

01 Mayıs 2022, 22:11:15 #1 Son düzenlenme: 01 Mayıs 2022, 22:12:56 Teknikbursa
ismail ustam bu tür alakasız sorunlar özellikle işlemci etrafındaki tantal kapasitelerden çıkıyor.bir değişmende fayda var

(not.ikinci video çalışmıyor.)
Forum kuralları gereği belirli süreler içerisinde aktif olmayan üyelerin foruma erişimi engellenecektir.
LÜTFEN FORUM KURALLARINI OKUYUNUZ
Forumumuzda paylaşılan Rar / Zip dosyalarının şifresi Linkleri görebilmeniz için izniniz yok! Üye olun veya Giriş yapın dur.

shocan

zamanında çalışan dediğimiz 3 tane işleciden sadece bir tanesi ile görüntü almıştım.

smlkc

Sorun çözüldü.

1- Değiştirdiğim işlemci arızalı çıktı. Tekrar temin edilip değiştirildi.
2- Flash entegre değiştirildi. A25LQ32AM-F olması gerekiyor.
3- SMB_ACC_CLK Data hattında kopuk varmış. Kopuk hat onarıldı.
4- PU12 GS7502Q3-R ve IT8518 SIO değiştirildi

Teknikbursa

ismail ustam eline sağlık çok uğraştırmış.Sabrını tebrik ederim.Bu sabır olayı çok önemli.genç arkadaşlarımız örnek almalı.
Forum kuralları gereği belirli süreler içerisinde aktif olmayan üyelerin foruma erişimi engellenecektir.
LÜTFEN FORUM KURALLARINI OKUYUNUZ

smlkc

Teşekkür ederim. Malum ekonomik kriz cihazlar çöp oluyor. Mümkün olduğu oldukça uğraşıp ayağa kaldırıyorum hem bana kazanç hem vatandaşa fayda sağlamaya çalışıyorum. Bu cihaz uğraştırdı ama uğraştığıma değdi. Birçok teknik servis BIOS yazıp oldu oldu olmadı iade diyip geçiyor. Ben Bios yazmadan önce bile osiloskop ile data bacaklarında anormal data akışı varmı önce ona bakıyorum öyle bios yazıyorum zaten birkaç tane makinada spi data hatlarındaki veri akışının nasıl olduğunu bilirsen bios yazmaya ihtiyaç var yada yok diyebiliyorsun. Bu cihazda bios yazıp olmuyor diye iade etmişler. Ancak işin garip tarafı bu makinada flash entegre değişmiş sadece A25LQ32AM-F ile çalışması yerine başka bir flash uymaması beni uğraştırdı data okunması 25Q32FV ile aynı zamanda gidiyordu.

shocan

Linkleri görebilmeniz için izniniz yok! Üye olun veya Giriş yapınismail ustam eline sağlık çok uğraştırmış.Sabrını tebrik ederim.Bu sabır olayı çok önemli.genç arkadaşlarımız örnek almalı.

öyle deme Faruk abi, aramızda en genç olarak seni görüyoruz :)